Lokalizacja

Witamy!

Address

83-050 Lisewiec k/Kolbud
ul. Potokowa 37

Phone

+48 58 380 23 23

Cięcie strumieniem wody

Cięcie strumieniem wody CNC

 

 

Cięcie stali

alernative text Tniemy różne rodzaje stali. Stale szlachetne i nieszlachetne, stopowe i niestopowe, stale nierdzewne. Po cięciu krawędzie nie wymagają dodatkowej obróbki.

Cięcie metali kolorowych

alernative text Tniemy aluminium, miedź, brąz, mosiądz, srebro, złoto, tytan, kobalt i inne rodzaje metali. Cięcie jest bardzo wysokiej jakości i nie zmienia struktury materiału – brak strefy wpływu ciepła.

Cięcie tworzyw

alernative textTniemy konglomerat, tworzywa sztuczne, laminaty i pozostałe materiały, których cięcie jest bardzo trudne innymi metodami cięcia. Cięcie jest bardzo wysokiej jakości i powtarzalności.

Cięcie szkła i płytek

alernative textTniemy płytki ceramiczne, kamień, gres, terakotę bez względu na ich twardość  oraz rozmiar, z których można wykonać skomplikowane mozaiki. Wykonujemy cięcie proste, otworów, fazowanie i formatowanie.

 

alernative text

Specjalizujemy się w cięciu wodą wszelkiego rodzaju materiałów. Stawiamy na najnowocześniejsze rozwiązania dlatego używamy:

  • najnowszej technologii,
  • najnowszych maszyn,
  • najnowocześniejszego oprogramowania.

 

Możemy dla ciebie wyciąć precyzyjnie dowolny kształt praktycznie we wszystkim. Bardzo często wycinamy w szkle, płytkach ceramicznych i gresowych, stali, stali nierdzewnej, aluminium, plastiku, kamieniu, a nawet w drewnie. To tylko podstawowa lista, więcej na temat możliwości technologii, jakiej używamy dowiesz się poniżej.

Wycena

 

Ceny cięcia uzależnione są od czasu pracy maszyny oraz skali trudności zlecenia. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, a wyceny przygotowujemy nieodpłatnie. Gwarantujemy wysoką precyzję, konkurencyjne stawki i szybkie terminy realizacji. Realizujemy małe zlecenia, również dla osób prywatnych. Wykonujemy pojedyncze elementy, prototypy i tniemy niskie serie. Przy większych zleceniach oferujemy bardzo atrakcyjne warunki cenowe. Wszystkich klientów traktujemy z szacunkiem, bez względu na wielkość zlecenia.

 

 

Do wyceny potrzebujemy rysunków w formacie CAD. Prześlij je na podany poniżej adres e-mail w treści wiadomości wpisując wszelkie niezbędne informacje dotyczące zlecenia.

 

Tel: +48 570 230 880

 

mail: biuro@bludnicki.pl

Jakość cięcia?

 

Tniemy zgodnie z przyjętą na Świecie (umowną) normą 5 jakości cięcia wodą. W zależności od prędkości cięcia można uzyskać różną jakość krawędzi ciętego materiału. W związku ze zmniejszeniem się prędkości cięcia uzyskujemy lepszą jakość, co wiąże się z wydłużeniem czasu cięcia i wzrostem ceny.

jakości cięcia

Dlaczego My?

 

  • Tniemy wodą, bez wpływu ciepła na materiał.
  • Używamy nowoczesnego oprogramowania, dzięki niemu oferujemy precyzję, szybkość oraz oszczędność materiału.
  • Bardzo duża dokładność, możemy osiągnąć powtarzalność rzędu 0,025mm oraz dokładność cięcia 0,09mm.
  • Prócz cięcia oferujemy inne usługi z zakresu obróbki stali.
  • Oferujemy bardzo dobre ceny, zwłaszcza dla stałych klientów.
  • Zlecenia wykonujemy szybko i solidnie, bo wiemy jak ważne jest to dla naszych klientów.
  • Oferujemy transport materiałów od i do klienta.

Jak to działa?

Dzięki użyciu najnowocześniejszych, super wytrzymałych materiałów maszyna spręża wodę do niewyobrażalnych 4000 atmosfer aby następnie przekazać ją do sterowanej komputerem głowicy tnącej gdzie znajduje się malutka kryza o średnicy ułamka mm. W tym miejscu olbrzymia energia ukryta w ciśnieniu zamienia się w energię kinetyczną, a woda nabiera ogromnej prędkości bliskiej 1000m/s.

To 3x szybciej niż prędkość dźwięku!

Energia wody

Woda to jednak nie wszystko co potrzebujemy do cięcia. Czystą wodą możemy szybko przecinać miękkie materiały, takie jak guma, gąbka, pianka, żywność czy papier, ale do twardszych materiałów, aby zwiększyć wydajność cięcia, wodę dodatkowo mieszamy z bardzo drobnym ścierniwem, tzw. garnetem. Takie cięcie nazywamy cięciem abrazyjnym. Potocznie nadal mówi się na to cięcie wodą, ale tak naprawdę to właśnie garnet przecina najtwardsze materiały, a woda jest jedynie jego nośnikiem.

Główne zalety

Woda nie nagrzewa przecinanego materiału dzięki czemu nie zmienia on swoich właściwości, nie zahartowuje się, nie wygina, nie zmienia koloru. Za pomocą wody można wycinać wymyślne kształty prawie we wszystkich dostępnych materiałach, a krawędź cięcia jest gładka. Wodzie nie jest w stanie oprzeć się żaden dostępny obecnie materiał. Wodą przetniemy z łatwością nawet tytan, stal hartowaną, kevlar, stopy kobaltu, ceramikę czy inne najtrudniejsze w obróbce materiały. Bardzo często cięcie wodą wykorzystywane jest przy cięciu szkła, ceramiki, aluminium, włókna węglowego.