Gięcie blach

Na czym polega gięcie blachy?

Gięcie blach polega na zmianie kształtu obrabianego materiału przy zachowaniu jego pierwotnych właściwości fizycznych. Omawiana obróbka plastyczna metalu wymaga użycia sił zewnętrznych, które trawle i dokładnie formułują gięty detal bez naruszenia jego spójności. Nacisk wywierany na blachę sprawia, że materiał przekracza posiadaną granicę sprężystości, a tym samym nie może już powrócić do stanu wyjściowego. Modyfikacji poddawany jest wyłącznie krzywizna metalu, ponieważ gięcie nie wpływa na wymiary poprzeczne, spójność materiałową czy wytrzymałość na rozciąganie.

Jakich maszyn używamy?

Prasy krawędziowe CNC firmy Baykal, których używamy sterowane są poprzez system komputerowy. To zaawansowane technologicznie maszyny, które gwarantują nie tylko nieprzeciętną precyzję obróbki, ale również wysoki komfort użytkowania. Ponadto, proces gięcia blach przebiega niezwykle sprawnie, a operator może na bieżąco reagować na zaistniałe nieprawidłowości. Istnieje możliwość dostosowania niemal wszystkich parametrów obróbki. Wystarczy dobrać odpowiedni stempel oraz matryce, aby uzyskać oczekiwany promień gięcia blachy.

Zalety gięcia CNC?

Niewątpliwie największą zaletą zaginania blach na prasach jest ich precyzja i wiele możliwości gięcia. Jesteśmy w stanie uzyskać wiele linii na jednym elemencie, a to z kolei daje perspektywę do tworzenia różnego rodzaju brył, obudów i detali, które stanowią podstawy wielu nowoczesnych urządzeń. Dzięki doskonałej jakości uzyskiwanego wyrobu jesteśmy w stanie znaczne usprawnić proces produkcyjny. Technologia komputerowa gwarantuje powtarzalność gięcia, a jakość wykonania sprawia, że uzyskane elementy nie wymagają dalszej obróbki. Przekłada się to na znaczne oszczędności – gięcie blach z wykorzystaniem prasy krawędziowej jest wydajne, nie prowadzi do strat materiału, a gotowe części można wykorzystać do dalszych prac montażowych lub przeznaczyć bezpośrednio do dystrybucji.

Możliwości techniczne

-Gięcie blach nierdzewnych o grubości od 0,5 do 8,0mm*
-Gięcie blach aluminiowych o grubości od 1,0 do 8,0mm*
-Gięcie blach na długości do 4050mm
-Laserowy pomiar kąta gięcia
-Kompensacja wyrobienia stołu

 

*dostępny zakres giętych grubości zależy od gabarytów detali

Wycena

Ceny gięcia uzależnione są od czasu pracy maszyny oraz skali trudności zlecenia. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, a wyceny przygotowujemy nieodpłatnie. Gwarantujemy wysoką precyzję, konkurencyjne stawki i krótkie terminy. Realizujemy małe zlecenia, również dla osób prywatnych. Wykonujemy pojedyncze elementy prototypy i gniemy niskie serie. Przy większych zleceniach oferujemy bardzo atrakcyjne warunki cenowe. Wszystkich klientów traktujemy z szacunkiem, bez względu na wielkość zlecenia. Do wyceny potrzebujemy rysunków w formacie CAD. Prześlij wszystkie niezbędne informacje dotyczące zlecenia w formularzu poniżej

Oddział Lisewiec:

 

Adres:
ul. Potokowa 37
83-050 Lisewiec k/Gdańska

 

Kontakt:
biuro@bludnicki.pl
+48 58 380 23 23

 

Godziny otwarcia:
Biuro: 7-15
Produkcja: 6-22

Formularz kontaktowy  Załącz pliki

  [recaptcha]

  Oddział Gdańsk:

   

  Adres:
  ul. Elbląska 125B
  80-718 Gdańsk

   

  Kontakt:
  biuro@bludnicki.pl
  +48 58 380 23 23

   

  Godziny otwarcia:
  Biuro: 7-15
  Produkcja: 6-22