Spawanie elektrodą wolframową w osłonie gazów obojętnych (spawanie TIG) jest procesem spawania w osłonie gazów osłonowych i zalicza się do stapiających metod spawania. Stosuje się go wszędzie tam, gdzie niezbędna jest najwyższa jakość złącza spawanego oraz brak odprysków. Spawanie TIG jest między innymi stosowane do stali nierdzewnych, stopów aluminium i niklu oraz cienkich blach z aluminium, a także stali nierdzewnej. Tę metodę stosuje sięprzede wszystkim w gastronomii, medycynie, w budowaniu rurociągów i zbiorników, lub w przemyśle lotniczym i kosmicznym.
– Brak odprysków spawalniczych
– Bardzo wysoka jakość i czystość spoin
– Wizualnie szczególnie wysoka jakość spoin
– Możliwość spawania cienkich blach
Spawanie plazmowe to jedna z najnowszych metod spawania. Zalicza się ona do spawania w osłonie gazu ochronnego elektrodą wolframową.
Mamy w tym przypadku do czynienia ze skumulowanym łukiem o wysokiej gęstości energii. Przewężenie łuku następuje przez chłodzoną wodą dyszę miedzianą z wąskim otworem, przez który przeciskany jest łuk. Przyjmuje przy tym cylindryczną postać i zmienia się jedynie o kilka stopni. Stąd wynika wysoka gęstość energii. W środku dyszy plazmowej łuk płonie na styku z igłowatą elektrodą wolframową. Jest ona otoczona gazem plazmowym.
Gaz uchodzący przez mały otwór w zwężeniu nie może oczywiście podczas spawania zapewnić obszernej osłony punktu spawania. Dlatego gaz osłonowy jest doprowadzany z drugiej dyszy.
Metoda spawania plazmowego oferuje pewność zajarzenia i stabilność kierunkową łuku przy niewielkim dopływie ciepła.
Adres:
ul. Potokowa 37
83-050 Lisewiec k/Gdańska
Kontakt:
biuro@bludnicki.pl
+48 58 380 23 23
Godziny otwarcia:
Biuro: 7-15
Produkcja: 6-22
Adres:
ul. Elbląska 125B
80-718 Gdańsk
Kontakt:
biuro@bludnicki.pl
+48 58 380 23 23
Godziny otwarcia:
Biuro: 7-15
Produkcja: 6-22